PROJE TABANLI ULUSLARARASI DEĞİŞİM PROGRAMI

 

2020-2021 Akademik Yılı çağrısı iptal edilmiştir. İlgili üst yazı için tıklayınız.

 

Proje Tabanlı Uluslararası Değişim Programı, 2015-2016 eğitim-öğretim yılında YÖK tarafından durdurulan giden öğretim elemanı hareketliliğinin yeniden başlamasına olanak sağlamaktadır. Ülke ayrımı gözetmeksizin  proje başvurusu yapılabilecektir.

Üniversitemiz ile yurt dışındaki yükseköğretim kurumları arasında öğrenci ve öğretim elemanı değişimi, YÖK Yürütme Kurulu Kararları ile belirlenen alanlarda ve üniversitemiz öğretim elemanları tarafından hazırlanacak projeler kapsamında YÖK tarafından değerlendirilecek ve uygun bulunan projeler desteklenecektir.

Öğretim elemanlarının proje teklifinde bulunabilmesi için yurt dışındaki üniversiteler ile Üniversitemizin “Mevlana Değişim Programı Protokolü” bulunması gerekmektedir. Protokol imzaladığımız üniversitelerin listesi için tıklayınız.

Mevlana Değişim Programı protokolümüz olan üniversiteler ile proje gerçekleştirilebileceği gibi birimlerden gelen talepler doğrultusunda yeni Mevlana Değişim Programı Protokolleri yapılabilmektedir. Proje önerisinde bulunacak akademik birimlerimizin protokol önerisinde bulunabilmesi için yurt dışındaki üniversitelerin YÖK tarafından tanınması gerekmektedir. Tanınma ile ilgili lütfen Birimimizle iletişime geçiniz.

Projeler, öğrenci ve öğretim elemanı değişimi yoluyla gerçekleştirilecektir.

 

Tanıtıcı Sunum için tıklayınız