PROJE TABANLI ULUSLARARASI DEĞİŞİM PROGRAMI

 

2019-2020 AKADEMİK YILI PROJE TABANLI ULUSLARARASI DEĞİŞİM PROGRAMI BAŞVURULARI BAŞLADI!

 

SON BAŞVURU TARİHİ: 12.04.2019

 

Proje Tabanlı Uluslararası Değişim Programı, 2015-2016 eğitim-öğretim yılında YÖK tarafından durdurulan giden öğretim elemanı hareketliliğinin yeniden başlamasına olanak sağlamaktadır. Ülke ayrımı gözetmeksizin  proje başvurusu yapılabilecektir.

Üniversitemiz ile yurt dışındaki yükseköğretim kurumları arasında öğrenci ve öğretim elemanı değişimi, YÖK Yürütme Kurulu Kararları ile belirlenen alanlarda ve üniversitemiz öğretim elemanları tarafından hazırlanacak projeler kapsamında YÖK tarafından değerlendirilecek ve uygun bulunan projeler desteklenecektir.

Öğretim elemanlarının proje teklifinde bulunabilmesi için yurt dışındaki üniversiteler ile Üniversitemizin “Mevlana Değişim Programı Protokolü” bulunması gerekmektedir. Protokol imzaladığımız üniversitelerin listesi için tıklayınız.

Mevlana Değişim Programı protokolümüz olan üniversiteler ile proje gerçekleştirilebileceği gibi birimlerden gelen talepler doğrultusunda yeni Mevlana Değişim Programı Protokolleri yapılabilmektedir. Proje önerisinde bulunacak akademik birimlerimizin protokol önerisinde bulunabilmesi için yurt dışındaki üniversitelerin YÖK tarafından tanınması gerekmektedir. Tanınırlığına dair kurumumuzca onay alınan üniversitelerin listesi için tıklayınız.

Projeler, öğrenci ve öğretim elemanı değişimi yoluyla gerçekleştirilecektir.